Blackfin

Tytanowa doskonałość – ostro krojone fasony w wersji bardziej niż „light”.

Blackfin to włoska marka produkowana w PRAMAOR – fabryce, która w tym roku świetuje swoje 43 urodziny, a projektowana przez Corrado Rosson’a, który wcześniej projektował oprawy marki Ralph Lauren.

Tytan jest doskonałym materiałem do produkcji opraw okularowych, ponieważ jest o 48% lżejszy od stali będąc przy tym o 20% od niej wytrzymalszym, poza tym charakteryzuje się hipoalergicznością, pełną nie toksycznością i odpornością na korozję. Do produkcji ramek Blackfin wykorzystywane są dwa rodzaje tego w pewnym sensie „szlachetnego” metalu:

-do produkcji frontów wykorzystywany jest Pure Tytan (front jest wycinany z jednego kawałka i profilowany). Dzięki zastosowaniu Pure Tytanu i odpowiedniej jego grubości, front można modelować w zależności od potrzeb montażu szkieł o danej mocy.

-do produkcji zauszników wykorzystywany jest Tytan Beta (połączenie tytanu, banadu i aluminium), który poza ww. właściwościami charakteryzuje się dodatkowo elastycznością. Dzięki temu zauszniki marki Blackfin mają grubość zaledwie 0,5mm i charakteryzują się przyjemną sprężystością. W zauszniku występuję dodatkowo opatentowany przez Pramaor system „Swordfish” pozwalający, pomimo płaskiego kształtu „części za uchem” należyte jej wyprofilowanie oraz ewentualne skrócenie o 5mm lub 10mm w zależności od preferencji użytkownika!

Także Panie i Panowie – technologiczna doskonałość i 100 % wyjątkowość.