Soczewki okularowe

Pierwszym krokiem przy wyborze okularów jest dokładne określenie celu, do jakiego są one potrzebne. Czy będą używane do jazdy samochodem, do pracy przed komputerem, czy do czytania? Czy jest potrzebna korekcja wzroku, w celu dobrego widzenia w dali czy w bliży, czy może jednego i drugiego i w związku z tym potrzebne są soczewki umożliwiające dobre widzenie na każdą odległość i we wszystkich kierunkach? 

W zależności od Waszych potrzeb można dopasować odpowiednią konstrukcję soczewek okularowych. Oferujemy soczewki najbardziej cenionych producentów tj. Essilor, Hoya, Rodenstock, Jzo oraz Szajna. Korzystając z tak zróżnicowanej i nowoczesnej oferty jesteśmy w stanie zaproponować soczewki indywidualnie uszyte na miarę przez producenta, zapewniając tym samym optymalny komfort widzenia osobie noszącej okulary.

Soczewki jednoogniskowe

Soczewki jednoogniskowe na całej powierzchni mają stałą moc. Stosuje się je do prostych wad typu krótkowzroczność (jeśli dobrze widzisz z bliska, ale rzeczy znajdujące się w oddali rozmazują się), nadwzroczność (jeśli dobrze widzisz to, co znajduje się daleko, ale masz trudności w czytaniu) oraz astygmatyzm (jeśli widzisz nieostro tylko w pewnych obszarach widzenia).

W ofercie posiadamy dwa rodzaje soczewek jednoogniskowych

  • sferyczną – jest powszechnie używane, znajduje zastosowanie u wszystkich osób
  • asferyczną – jest bardziej płaska i wizualnie efektowniejsza (nie powiększa obrazu oka), polecana szczególnie osobom o dużej wadzie wzroku.

Soczewki progresywne

Soczewki progresywne – gwarantują doskonałe widzenie na każdą odległość bez konieczności zmiany okularów. Soczewki progresywne zapewniają płynne przejście od widzenia do dali, poprzez widzenie odległości pośrednich, do widzenia z bliska. Oznacza to, że soczewka progresywna ma zmienną moc (od góry do dołu), co zapewnia naturalne widzenie.

Okulary z soczewkami progresywne są idealnym rozwiązaniem dla osób powyżej 40 roku życia, które zaczynają mieć problemy z widzeniem i prawdopodobnie doświadczają tzw. prezbiopii – stopniowej utraty możliwości widzenia z bliska. Prezbiopii nie można zapobiec, ale można ją z powodzeniem korygować. Dokonując zakupu soczewek progresywnych w Oko Design otrzymujecie Państwo gwarancję adaptacji.

Soczewki do pracy przy komputerze

Długotrwała praca przy komputerze powoduje dyskomfort, napięcie, pieczenie oczu, bóle głowy, szybkie męczenie się, spadek koncentracji. Nawet najlepszy monitor nie zmniejszy dyskomfortu, który odczuwają oczy podczas długiej pracy, ale mogą to zapewnić dobrze dobrane okulary.

W ofercie posiadamy wiele indywidualnych propozycji soczewek okularowych specjalnie skonstruowanych do pracy biurowej, które gwarantują komfortowe i wolne od zmęczenia widzenie.

Jednym z przełomowych rozwiązań w tej dziedzinie są soczewki z powłoką antyrefleksyjną Crizal Prevenzia firmy Essilor. Powłoka Crizal Prevenzia na soczewkach organicznych filtruje szkodliwe promieniowanie niebiesko-fioletowe, a tym samym zapewnia maksymalna przepuszczalność światła niebiesko -turkusowego, które korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, komfort i prawidłowy rozwój widzenia oraz oferuje najbardziej kompleksową ochronę przed odbiciami,zabrudzeniami, zarysowaniami, kurzem i wodą. Soczewki Crizal Prevencia sa zalecane osobom, które po kilka godzin dziennie korzystają z urządzeń elektrycznych takich jak komputer, laptop, tablet, smartfon.

Soczewki barwione

Soczewki barwione chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym, zmniejszają zmęczenie wzroku, a dodatkowo pod względem estetycznym pozwalają uzyskać wyjątkowy wygląd.

Soczewki mogą być barwione w całości na jeden kolor lub gradalnie – ciemniejsze na górze, jaśniejsze na dole.

Przy wyborze stopnia zabarwienia soczewek, należy wziąć pod uwagę rodzaj zastosowania okularów, stopień nasłonecznienia otoczenia oraz indywidualną wrażliwość na światło. Należy pamiętać, iż wraz ze zmianą grubości soczewki (wynikającą ze zmiany mocy lub konstrukcji) zmienia się współczynnik absorbcji, a co za tym idzie również odbierany przez nas stopień zabarwienia materiału. Poszczególne kolory mają różne współczynniki pochłaniania światła, stąd 80% szarego może wydawać się kolorem o większej intensywności niż 80% brązu.

W naszej pracowni barwimy szkła aż na 8 kolorów.

Istnieje możliwość zamówienia soczewek barwionych z korekcją!

Soczewki z polaryzacją

Soczewki polaryzacyjne dzięki swojej konstrukcji eliminują refleksy świetlne powstałe po odbiciu się promieni słonecznych od powierzchni wody, śniegu, szkła, metalu.

Dzięki soczewkom polaryzacyjnym można obserwować otoczenie bez drażniących oczu odblasków, ze zwiększonym kontrastem i podkreślonymi wyraźnymi kolorami, ale bez ich przekłamania. Soczewki z polaryzacją idealnie chronią oczy podczas silnego nasłonecznienia.

Główne zalety: 100 % ochrona przed promieniami UVA i UVB, redukcja odblasków, polepszone widzenie kolorów, lepszy kontrast, znakomity komfort widzenia.

Okulary z polaryzacją są szczególnie polecane:

  • krótkowidzom, dalekowidzom, osobom potrzebującym korekcji astygmatyzmu,
  • kierowcom – eliminuje odbicia na jezdni i szybie,
  • sportowcom – eliminuje odbicia od tafli wody, śniegu, lodu,
  • osobom przebywającym, pracującym w pełnym słońcu

Powłoki uszlachetniające

Powłoki antyrefleksyjne – są uszlachetnieniem stosowanym w celu wyeliminowania rozproszonych odbić światła na powierzchni soczewek, co wpływa na zwiększenie ilości światła przechodzącego przez soczewkę i zwiększenie kontrastu widzenia.

Okulary z powłoką antyrefleksyjną polecane są osobom, które chcą pozbyć się wszelkich odbić i refleksów na powierzchni swoich soczewek, dać oczom odpocząć, oglądać świat w większym kontraście, a także tym którzy często prowadzą samochód i dużo pracują przy komputerze.

Hydrofobowa powłoka antyrefleksyjna – dzięki tej powłoce woda nie rozmywa się na powierzchni soczewki, ale stacza się z niej w postaci kulek. Nawet podczas deszczu nie ogranicza to ostrości widzenia. Dzięki tej własności redukowany jest również efekt „mgiełki”, występujący przy nagłej zmianie temperatury otoczenia.

Powłoka optifog – dzięki niej, bez względu na pogodę i zmiany temperatury, uprawiany sport oraz codzienne czynności, takie jak gotowanie, problem zaparowanych okularów przestaje istnieć. Dodatkowo uszlachetnienie powłoka optifog przynosi dodatkowe korzyści: redukuje odblaski, odpycha kurz, zwiększa odporność na zarysowania oraz ułatwia czyszczenie soczewek.

Soczewki fotochromowe – dostosowują się do zmiennych warunków oświetleniowych, rozjaśniając się i przyciemniając z niesamowitą szybkością, w zależności od natężenia światła. Pozwala to na noszenie okularów przez cały dzień, bez konieczności zmiany ich na okulary przeciwsłoneczne, bądź odwrotnie.

Soczewki polaryzacyjne – idealne soczewki dla wszystkich, którzy od okularów przeciwsłonecznych oczekują czegoś więcej niż tylko ochrony przed słońcem. Szczególnie polecane dla osób uprawiających sporty, jeżdżących samochodem i przebywających dużo na zewnątrz pomieszczeń. Doskonały wybór dla osób wrażliwych na światło.