Jono Hennessy

Okulary – niezwykłe, niecodzienne, kolorowe….

Firma Jono Hennessy od trzech pokoleń związana jest z optyką i okularami. Ojciec obecnego właściciela, Filmer Sceats rozpoczął swoją praktykę jako optometrysta w 1925 roku. Był pierwszym okulistą w Sydney, gdzie opiekował się pracownikami zlokalizowanych tam ambasad. Swoją wiedzę i umiejętności pogłębił w trakcie odbywania służby wojskowej podczas drugiej wojny światowej współpracując z najlepszymi, w owym czasie, lekarzami podczas greckich i afrykańskich kampanii.

Te wyjątkowe doświadczenia oraz twarde zasady jakimi się kierował sprawiły, że stał się jednym z najbardziej cenionych i kreatywnych optyków w kraju. W 1960 roku otworzył swoją pracownię Frame Maker, w której wykonywał swoje pierwsze oprawy. Ręcznie robione, kolorowe okulary wykonywane na zlecenie indywidualnych klientów sprawiły, że stał się on wyjątkowym rzemieślnikiem. Przy ich tworzeniu nie chodziło mu tylko o to, żeby oprawki były ładne, musiały one odzwierciedlać osobę, która miała czuć się w nich wspaniale i wyjątkowo.

I tak jest po dziś dzień. Jono Hennessy wierzy, że osoby, które noszą jego ręcznie robione projekty czują pasję jego starań. Jego oprawy są jak piękny kawałek ręcznie wykonanego drewna w przeciwieństwie do pozbawionych wyrazu masowych produktów. Żeby wzmocnić to przekonanie nigdy nie produkuje więcej niż 300 par okularów jednego koloru. Używa przy tym tylko i wyłącznie najlepszych materiałów.

Kolekcje Jono Hennessy zawsze są limitowane!